ВР проголосувала за введення пластикових паспортних карток

Верховна Рада ухвалила закон про документи, що засвідчують особу і підтверджують громадянство України у вигляді пластикових паспортних карток.

За закон проголосували у п’ятницю 257 народних депутатів із 366, зареєстрованих у залі, повідомляєІнтерфакс-Україна.

Закон регулює правовідносини, пов’язані зі встановленням єдиної форми і порядку виготовлення, видачі, обміну, продовження терміну дії, пересилання, вилучення, визнання недійсним та знищення документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу або її спеціальний статус.

Відповідно до закону, перелік інформації, яка вказується в документах, визначається згідно із цим законом, вносити в документи непередбачену інформацію забороняється.

Закон також встановлює, що біометричні дані включаються до документів виключно у випадках, встановлених цим законом та обсяг таких даних, а також технічні вимоги до форми носія біометричної інформації встановлюється Кабінетом міністрів Україні, відповідно до документами Міжнародної організації цивільної авіації, якщо інше не передбачено цим законом.

Закон встановлює, що за оформлення, обмін та продовження терміну дії документа може стягуватися державне мито за проведення таких дій, за кордоном – консульський збір у порядку і розмірах, зазначених законодавством.

Закон встановлює, що документами, що засвідчують особу і підтверджують громадянство України, є паспортна картка, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорт, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи про повернення в Україну, тимчасове посвідчення громадянина України.

Крім того, закон встановлює перелік документів, що засвідчують особу та її спеціальний статус, а саме: соціальне посвідчення, посвідчення застрахованої особи, пенсійне посвідчення, посвідчення особи з інвалідністю, посвідчення водія, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, картка мігранта, посвідчення біженця, проїзний документ біженця для виїзду за кордон, дозвіл на працевлаштування.

Відповідно до закону, паспортна картка є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України на території України, кожен громадянин, незалежно від віку, зобов’язаний отримати паспортну картку, в порядку, встановленому законом.

Оформлення такої картки здійснюється усіма особами, починаючи з народження і не залежно від віку, на кожні 10 років. Паспортна картка виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій інформації.

Оформлення та видача паспортних карток здійснюється уповноваженим органом або його територіальними підрозділами. У разі втрати такої картки або завершення терміну її дії під час перебування громадянина в Україні, оформлення та видача йому паспортної картки здійснюється уповноваженим органом або його територіальним підрозділом.

Закон встановлює, що до паспортної картки вноситься така інформація: назва держави, назва документа, тип документа, код держави, номер документа, ім’я особи, громадянство, дата народження, порядковий номер запису в системі, стать, місце народження, дата видачі документа, орган , який видав документ, дата завершення терміну дії документа, оцифроване зображення особистості і оцифрований підпис.

Advertisements

Posted on 24/09/2011, in Про законодавство України, дії влади, проблемні питання, e-Government в Україні and tagged , . Bookmark the permalink. Залишити коментар.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: