Freedom House: нова влада Єгипту перейшла до знайомих методів репресій

В Єгипті простежуються найгірші показники демократичного урядування з усіх країн Близького Сходу та Північної Африки. Про це йдеться в останньому звіті Freedom House «Країни на роздоріжжі – 2011»

Freedom House наголошує, що успіх Арабської весни вимагає реформ в державних установах.

У доповіді прогнозується, що відмова від здійснення радикальних реформ в таких областях, як дотримання верховенства закону, підзвітність армії і служб безпеки, захист від державного насильства та корупції чиновників може призвести до домінуючої ролі сил, які вороже ставляться до свободи та прихильні до відродження автократичного правління.

У доповіді наголошується, що в той час як авторитарні лідери були змушені поступитися тиску революціонерів, немає ніякої гарантії, що ці успіхи підуть демократичним шляхом.

Freedom House зазначає, що в Єгипті місяці з моменту повалення Мубарака показали набагато темніші перспективи, ніж в Тунісі.

Так, Вища рада збройних сил Єгипту перейшла до знайомих методів репресій, включаючи обмеження прав людини та незалежних медіа.

«Єгипет може досягти майже негайного прогресу, відкриваючи простір для громадянського суспільства та засобів масової інформації, забезпечення чесних та прозорих виборів, починаючи з листопада 2011 року та беручи конструктивну роль у мирному вирішенні релігійних розбіжностей», – йдеться у звіті. 

«Майбутні вибори в Єгипті являють собою критичний момент в розвитку країни після Мубарака», – заявила координатор проекту «Країни на роздоріжжі» Ванесса Такер. «Військова рада повинна продемонструвати явну прихильність до мирного та прозорого переходу до цивільного правління, якщо вона сподівається підтримувати хоч якийсь рівень легітимності», – додала вона.

Поза тим аналіз показав тривожні ознаки зменшення свободи об’єднань в Алжирі та незалежності судової системи та верховенства права в Марокко. Ці країни досі уникали великих протестних рухів, але їх обережне проведення реформ може виявитися недостатнім з урахуванням мінливих очікувань в регіоні.

Крім того, в Лівії простежується зменшення захисту від державного терору, а в Сирії – порушення примату верховенства права.

Лівія повинна буде створювати нові системи управління практично з нуля після руйнування високо дисфункціональних старих інституцій. На думку Freedom House, органи, породжені тривалим насильством, зроблять політичну реконструкцію та істотні компроміси все більш важкими.

Freedom House оцінив країни Близького Сходу та Північної Африки за чотирма основними показниками: підзвітність та суспільний голос (закони про вибори та вибори, ефективний та підзвітний уряд, громадянська залученість, незалежність медіа та свобода самовираження); громадянські свободи (захист від зловживань держави, гендерна рівність, права меншин, свобода зібрань, свобода думки); верховенство права (незалежність судової гілки влади, підзвітність військових, захист права власності) та боротьба з корупцією та прозорість (середовище та втілення програми боротьби з корупцією, захист громадян, прозорість уряду ). Оцінка здійснювалась за шкалою від 0 до 7 балів, де 0 – найгірший результат, а 7 – найкращий.

Найгірші показники з усіх країн Арабської весни демонструє Лівія, в якій створення нового уряду ще тільки починається. Так, підзвітність влади зараз оцінюється в 0,55 балів, громадянські свободи – 1,48, верховенство права – 1,33, боротьба з корупцією та прозорість – 0,69. Дещо краща, проте все ж складна ситуація простежується у Сирії. Зокрема, підзвітність влади отримала 1,25 балів, громадянські свободи – 1,99, верховенство права – 1,60, боротьба з корупцією та прозорість – 1,25.

Трохи кращі результати демонструє Єгипет. Підзвітність влади у країні все ще залишається на низькому рівні та оцінюється в 1,64 бали, громадянські свободи – 1,91, верховенство права є трохи кращим та має 2,68 балів, тоді як боротьба з корупцією та прозорість – лише 1,7.

Як свідчить звіт Freedom House, найкраща ситуація наразі в Тунісі, де громадянські свободи, верховенство права та боротьба з корупцією та прозорість було оцінено в майже 3 бали, а підзвітність влади в 1,35.

Тиждень

Advertisements

Posted on 04/11/2011, in Міжнародна аналітика, Міжнародний досвід and tagged , , , , . Bookmark the permalink. Залишити коментар.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: