Електронне урядування: 40% нардепів не володіють ПК

1_568У Львові підбивають підсумки ІІІ Форуму місцевого самоврядування. Відтак упродовж двох тижнів між учасниками у дистанційному режимі триватиме обговорення резолюції за підсумками цього масштабного заходу. А у подальшому її скерують до центральних органів законодавчої та виконавчої влади України.

Зокрема, на Форумі громадські експерти обговорили питання належного врядування та якості життя мешканців, презентували власні проекти та програми для вирішення актуальних для територіальних громад проблем на місцях.

Приміром, Юрій Піскалюк, менеджер програм Фонду Східна Європа, презентував власний проект «Відкрите місто» – платформу для комунікації громадян з органами влади.

«Цей проект створено для взаємодії мешканців, структурних підрозділів місцевих органів влади, комунальних підприємств та громадських об’єднань для вирішення актуальних проблем громади та створення можливостей для отримання зворотного зв’язку, – розповів Юрій Піскалюк. – Долучитись може будь-яке місто. Зокрема, під час Форуму місто Мукачеве стало вже 17-м учасником проекту». Як пояснив експерт, йдеться про відкритий ресурс www.opencity.in.ua. На ньому розміщено карту кожного міста, яке доєдналось про проекту. Отож будь-який мешканець може позначити проблеми, яка виникли в місті. Їх зафарбовано різними кольорами, залежно від того, як давно питання було оприлюднене, вирішено воно чи ні, а відтак воно спрямовується конкретним підрозділам та комунальним підприємствам, відповідальним за їхнє вирішення.

Натомість чимало уваги приділили учасники й проблемі становлення в Україні електронного самоврядування. Скажімо, радник міністра економічного розвитку та торгівлі Яніка Мерило зазначила: «Коли ми говоримо про електронне врядування, не треба казати людям, що воно їм потрібне. Треба запитати, чи їм потрібна можливість зареєструвати дитину через інтернет, чи отримати якусь довідку через електронну пошту, а не власноруч приходити, подавати заяву, щоби отримати пільги, чи проголосувати, і вірити, що голос врахований правильно. Коли ми говоримо про електронне врядування, то тут не одне-два міністерства, а весь уряд мав би співпрацювати».

Підтримав колегу й голова Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку Олександр Данченко: «30% громадян України ніколи не користувалися інтернетом. Чому не користувалися? Тут є дві проблеми. Перша проблема – це цифровий розрив між нашими селами та містами. Можна створити соціальну картку, роздати її всім бабусям і дідусям, але без системи зв’язку, без вільного доступу до неї нічого не буде працювати. 3G, 4G – це те обмеження, яке, на жаль, буде лімітувати всі наші електронні потуги, тобто, поки наші приватні оператори не розвернуть потужну систему нових поколінь зв’язку по території всієї країни – це буде неефективно. Ми можемо це зробити, наприклад, в Одесі, в Києві, мабуть, в якихось районах, але для всієї країни це не буде працювати, бо повинен бути надійний канал зв’язку, бо це безпека, ідентифікація і сервіс. По-друге, ми провели дослідження всередині Верховної Ради, щодо здатності 450 нібито перших людей нашої країни перейти замість паперів на електронну платформу. Виявилося, що тільки 60% наших нардепів готові повсякденно працювати з елементарними планшетами, решта 40% не брали їх навіть в руки. Тому питання відповідної освіти й просвіти як серед посадовців, так і серед пересічних громадян вважаю нині надактуальним».

Автор : Ігор Галущак (Львів) для Громадського Простору

Advertisements

Posted on 31/03/2015, in Конференції, e-Government в Україні and tagged , . Bookmark the permalink. Залишити коментар.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: