Запобігти переслідуванню активістів та припинити кримінальне провадження проти Івана Яні.

Sprava YaniВГО “Українське Піратське Співтовариство” вимагає:

  • вжити всіх необхідних заходів для припинення переслідування, залякування активістів та перешкоджанню їх діяльності по розповсюдження відкритих даних.
  • ініціювати припинення кримінального провадження проти Івана Яні за статей 361 ККУ за відсутністю в його діянні кримінального правопорушення;
  • засудити дії уповноваженої особи Мінюсту та вимагати його/її публічного вибачення перед підозрюваним за власну недбалість та переслідування, дискредитацію дій підозрюваного як активного учасника волонтерського руху;
  • зняти всі заборони на збір та обробку відкритих даних, в тому числі програмними засобами, доступних на веб-ресурсах державних установ;

Перешкоджання чиновниками діяльності активістів руху відкритих даних є контрпродуктивним, недопустимим та суперечить логіці державних ініціатив щодо доступу до публічної інформації. Внутрішні протиріччя законодавства що існує є проблемою законотворців і не мають використовуватись органами влади проти активістів. Недосконалість розроблених процедур та створеного за гроші платників податків програмного забезпечення не можуть бути причиною переслідування волонтерів з боку держави.

Недержавний сектор та волонтерський рух є важливим двигуном реформ та якісних змін в Україні. Одна з ключових ініціатив – це створення максимальної прозорості діяльності державного сектору, що з одного боку перешкоджає корупції, з іншого сприяє виникненню довіри у суспільства до органів влади.

Іван Яні – одеський програміст, активний учасник волонтерського руху, що створює реальні умови для доступності відритих даних, прозорості роботи державних установ та державних службовців, боротьби з корупцією.

Іван самостійно створив веб-сайт e-gov.com.ua, що на даним момент не є доступним. На сайті публікувались відкриті дані держорганів, в тому числі – дані з держреєстру нерухомості отримані легальним шляхом. Одеська філія ДП «Інформаційний центр» при Мін’юсті вважає це серйозним порушенням і подав до суду. За заявою відкрили кримінальне провадження 25.03.2015.
На даний момент Іван уникає контактів, є підозри залякування та здійснення тиску на нього та його оточення. Вимагаємо термінового вжиття заходів!

Підготовано на за матеріалами  http://ain.ua/2015/04/03/573414 та проведеного журналістського розслідування.

Підписати петицію тут

Advertisements

Posted on 11/04/2015, in e-Government в Україні and tagged , , . Bookmark the permalink. Залишити коментар.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: