Вітання від Азарова.

Вітання від Азарова. Саме так можна сформулювати заголовок до відповіді від держ.структур на лист-запит, який ми публікували раніше.

Azirov

Аналіз відповідей,
отриманих на відкритий лист про пластикові паспорти з ЕЦП

Усі державні органи чітко зазначений термін надіслали мені відповіді, у тому числі і електронною поштою, на мій відкритий лист про паспорти з ЕЦП, на базі нових сучасних технологій. Більшість з органів просто перенаправили листи в ДМСУ, про що мені повідомили, а деякі відповіли. Проаналізуємо відповіді.
Перша і, на мою думку, найважливіша відповідь отримана з Державного агенства з електронного урядування за підписом О. В. Риженка.
Цитата: «… Розвиток електронного урядування в Україні відбувається у відповідності до Концепції розвитку електронного урядування в Україні та Плану заходів з її реалізації, затвердженого розпорядженням КМУ від 26.09.2011 №1014-р (Із змінами, внесеними згідно розпорядження КМУ від 25.12.2013 №1072-р), який є комплексним і стратегічним документом, завдання якого мають пріоритетність виконання і не передбачають використання програмно-аппаратних комплексів із сканером відбитку пальців для авторизації і персоніфікації власника», і який надалі теж відсилає автора листа до ДМСУ.
Так от, ми з Вами, дорогі учасники та рушійна сила Е-Gov в Україні, проводимо семінари та workshop’и, залучаємо банки та волонтерів до створення проектів та реалізації конкретних рішень, а в цей час КМУ в особі ДАЕУУ спокійно втілює в життя програму, прийняту в 2011 році, і отже розроблену в 2010 році, анітрохи не турбуючись про те, що цифровий світ всі ці роки розвивався. І те, що було в 2010 році, вже просто морально застаріло. Без подальших коментарів.
АПУ порадувало короткою відповіддю, що наявність таких цифрових технологій як пластикові картки з авторизацією за відбитком пальця буде прийнята до відома.
Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації надала, напевно найкращу відповідь, в якій вказала на Закони, на базі яких вони працюють, короткий звіт про сертифіковані ними продукти, і про те, що вони разом з Мін’юстом займаються розробкою проектів Законів, згідно сучасних технологій цифрової ідентифікації громадян і європейських тенденцій в цій галузі.
ДМСУ надала коротку і чітку відповідь, цитата: «…для реалізації зазначених пропозицій необхідно внести відповідні зміни до положень Закону України «Про єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».
Виходячи з вищевикладеного вважаю за необхідне затвердити наступний план заходів:
1. Зобов’язати КМУ призупинити програму №1014-р від 26.09.2011 (зі змінами від 25.12.2013 №1072-р), як морально застарілу.
2. Зобов’язати КМУ та / або ВР призупинити розвиток E-Gov окремими міністерствами та відомствами, включаючи районні та обласні адміністрації, до затвердження Національної програми розвитку Е-Gov, як не системні і, які вносять хаос в цілісність Української держави.
3. Вибрати й затвердити один єдиний центральний орган виконавчої влади, який буде проводити цілісну програму розвитку інформаційних технологій в цілому в держсекторі України і зокрема при розвитку E-Gov.
4. Зобов’язати новий орган у найкоротші терміни створити Білу книгу України з розвитку E-Gov та IT-України в цілому, і на її базі створити і прийняти відповідні Закони, бюджети і визначити терміни реалізації. Першочергово розробити законопроект та напрацювати механізм, який дозволить кожному громадянину захистити свої дані, та знати в режимі онлайн про доступ до його власних даних в будь-якій державній та недержавній системі.

Необхідно затвердити текст петиції, в яку включити основні пункти розвитку IT-Україна, зібрати підписи і звернутися до Президента, КМУ та ВР для прийняття програми у дію.

З повагою,
Громадянин України,
Сінцов Михайло Вікторович

Advertisements

Posted on 03/08/2015, in e-Government в Україні. Bookmark the permalink. Залишити коментар.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: